Abiks laenajale

Inimesed teevad otsuseid igapäevaselt. Väiksemaid ja suuremaid, tähtsamaid ja vähemtähtsamaid. Laenu võtmine on pigem suurem otsus ning selliste olukordade puhul peavad kõik laenutingimused enda jaoks selged olema. Enne laenamist uuri erinevaid pakkumisi tingimuste ning laenusummade kohta meie võrdlustabelist, kust on võimalik lihtsasti leida nii kõige odavam laen kui ka näiteks enim tagasisidet saanud laenupakkuja. Kindlasti kasuta ka võimalust laenupakkujaid hinnata ning jagada oma kogemusi. Alljärgnevalt on välja toodud laenamisega seotud põhilised küsimused ja vastused, Eesti Posti ID-punktid, kus on võimalik teha isikutuvastus esmakordsetel laenuvõtjatel ning laenuvõtja jaoks olulised lingid, mida uurida enne laenuvõtmist.

Korduma kippuvad küsimused

+Millele mõelda enne laenamist?
Enne laenu võtmist on kriitilise tähtsusega olla kindel laenu tagasimaksmise võimekuses (näiteks tead täpselt, et palgapäev on sellel kuupäeval). Selle järgi saab planeerida laenuperioodi. Samuti tuleb iga laenu puhul eraldi vaadata kõiki tinigmusi ning teenuste hindasid, et tulevikus üllatusi ei tuleks. Ära võta laenu esimesest kohast, vaata natuke ringi, võrdle erinevaid pakkumisi ning seejärel tee kaalutletud laenuotsus. 
+Millised on alternatiivid kiirlaenudele?
Kui juba on situatsioon, kus on tekkinud rahapuudus ning ei taha kiirlaenu võtta, siis usaldusväärseimad alternatiivid on – seal toimuvad laenutehingud inimestevaheliselt ehk suure tõenäosusega on võimalik sealt saada laen odavama intressiga.
+Võtsin kiirlaenu, kas pangast laenu saamine muutub nüüd keerulisemaks?
Üldjuhul pangad hästi sellele ei vaata, aga enamus kiirlaenupakkujaid väljastavad vajadusel tõendi, millega kinnitatakse maksehäirete puudumist. Eeldus on, et siis maksehäireid tõesti ka poleks. 
+Miks kirjutada tagasisidet laenuvõtmise kohta teie veebilehel?
Oma kogemuste jagamine on oluline, kuna sellejärgi on võimalik parandada nii laenupakkujate teeninduse ja teenuste taset kui ka see võib aidata inimesi laenuotsuse tegemisel.
+Mille järgi kiirlaenu valida?
Oleme oma veebilehel teinud sobiva laenu leidmise võimalikult lihtsaks. Kui summa ja laenuperiood on paika pandud, siis on võimalik tulemusi segmenteerida kõige odavama laenu järgi (kõige väiksem tagasimakse), populaarsuse järgi (laenuvõtjad on kõige kõrgemalt hinnanud) või tagasiside hulga järgi (enim tagasisidet saanud ettevõte). Üldjuhul tasub alati vaadata aastase intressi asemel päevast intressi, kuna tegemist on lühiajalise laenuga. Samuti tasub silmas pidada ka osamakse suurust pikemaajalise laenu puhul ning kindlasti ka kogu tagasimakstavat summat.
+Mida teha kui olen võlgadesse sattunud?
Ära ole oma murega üksi ja võta kindlasti ühendust võlanõustajatega, kes aitavad suhelda laenupakkujatega ning annavad igakülgset nõu nii maksegraafikute koostamisel kui ka muudes küsimustes.

ID punktid

Enne laenuvõtmist tuleb läbida kõikidel esmakordsetel laenuvõtjatel ühekordne isikutuvastus, et tagada teenuse pakkumisel kõrgem turvalisus. Lähima ID-punkti leidmine on lihtne! Vali lihtsalt endale sobiv maakond ning alt leiad kõik valitud maakonnas olevate postkontorite aadressid.

1. Vali endale sobiv maakond kaardilt

Vali maakond Läänemaa Raplamaa Järvamaa Pärnumaa Viljandimaa Valgamaa Võrumaa Põlvamaa Tartumaa Jõgevamaa Lääne-Virumaa Ida-Virumaa Hiiumaa Saaremaa

2. Leia lähim ID-punkt

POSTKONTORID AADRESS LAHTIOLEKUAJAD

Kasulikud lingid

Nagu ülal korra mainitud, siis laenu võtmine ei tohiks olla kergekäeline otsus ning enne laenamist tuleb endale kõik tingimused selgeks teha. Siit võid leida olulist lugemismaterjali, mis otsustamisele kaasa võib aidata.